Siergiej Łazariew – Niezadowolenie z losu

Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie lektora.

U wielu ludzi cierpiących na poważne choroby zauważyłem jedno poważne naruszenie, nazywa się ono żywieniem urazy wobec losu. Jeśli nie lubisz swojego losu, to zmień go, zmień się od wewnątrz i zmień coś na zewnątrz; jednak często po prostu jesteśmy z losu niezadowoleni.

Niezadowolenie na poziomie wewnętrznym jest życzeniem śmierci. Kiedy życzymy śmierci losowi, to los życzy śmierci nam.

Wyobraźcie sobie, człowiek dostaje szansę, by stać się bogatym, zdrowym, szczęśliwym i ma wielkie możliwości, a przyzwyczaił się być prawdziwie niezadowolonym ze swojego losu, więc kiedy styka się z takimi możliwościami, wtedy to niezadowolenie wychodzi na wierzch i zaczyna go zabijać.

Dlatego też dla tych, którzy mają dużo niezadowolenia ze swojego losu, tam głęboko wewnątrz dobrobyt jest śmiertelnie niebezpieczny. I kiedy człowiekowi nagle się powodzi, otrzymuje pieniądze, stabilność, wtedy pojawia się nowotwór, cukrzyca itd. i nikt nie pojmuje gdzie leży problem.

Zasada jest prosta: Człowiek, który jest niezadowolony ze swojego losu, nie powinien być szczęśliwy, jego marzenia nie powinny się spełnić, stale powinny przydarzać się jemu złe rzeczy, i wtedy program zniszczenia swojego losu lub siebie pozostaje w uśpieniu.

Jeśli człowiek ma wyrobiony silny nawyk niezadowolenia ze swojego losu, to jedyną rzeczą jaka może go uratować przed śmiercią jest poważna choroba.

Zatem, żałowanie przeszłości i nie akceptowanie jej, jest bardzo bliskie niezadowoleniu ze swojego losu i nie akceptowaniu go.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Niezadowolenie z losu”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s