O karmie możemy mówić nie tylko w przypadku indywidualnych osób

O karmie możemy mówić nie tylko w przypadku indywidualnych osób, ponieważ człowiek nie powinien uważać się za pojedynczą istotę. Gdyby jednostka wzniosła się kilka mil ponad ziemię, to wynik byłby taki sam, jak gdyby palec oddzielił się od ciała.

Jeśli zagłębiamy się w naukę duchową, to poprzez tą wiedzę musimy dosłownie przyznać, że nie powinniśmy oszukiwać się do tego stopnia, by upierać się, że jesteśmy pojedynczymi (oddzielonymi) istotami. Odnosi się to do świata fizycznego, i jeszcze bardziej do świata duchowego. Człowiek należy do całego świata, i jego los jest związany z losem całego świata. Karma dotyka nie tylko jednostek, ale także życia całych narodów.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s