Siergiej Łazariew – Nasza energia powinna być przeznaczona na wzmocnienie duszy


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Cóż mogę powiedzieć? W świecie jest silna tendencja do gromadzenia dalszej siły. Jest to tendencja do skupiania się na przyszłości.

Nie chodzi mi jedynie o naukowe i techniczne wynalazki, komputery itd. Mam na myśli ogólną tendencję.

Ważne jest to, że gdy człowiek ma przejść zmianę, wtedy otrzymuje energię z wysoka.

Nawet gdy wam się wydaje, że wyczerpaliście całą zewnętrzną energię, to jesteście w błędzie – energia wpływa do wewnątrz, i jest to całkiem intensywna energia.

Wielokrotnie to powtarzałem – najbardziej niebezpieczną rzeczą jest ukierunkowanie tej energii do niewłaściwego celu. Pamiętacie legendę o diable? – Niewłaściwe wykorzystanie nadchodzącej energii oznacza, że gdzie ją ukierunkowujemy?

Ukierunkowujemy ją na ubóstwianie naszej przyszłości, naszych nadnaturalnych zdolności itd.

Gdzie jednak powinna iść energia? Powinna iść na wzmocnienie, pokrzepienie duszy, na zwiększenie miłości w duszy, ponieważ zmiany w człowieku zachodzą poprzez duszę.

Dlaczego psycholodzy upierają się, że człowiek nie może się zmienić? Cóż, mają rację, ponieważ są ślepi na duszę.

Oni patrzą na świadomość jako na funkcję mózgu. Dusza jest dla nich tematem abstrakcyjnym. Dlatego też psycholodzy stale powtarzają tą samą śpiewkę – człowieka nie można zmienić.

Człowiek przechodzi fundamentalną zmianę wtedy, gdy zmienia się jego dusza. Zmiana siebie związana jest w pierwszej kolejności z duszą, z miłością, i z wiarą.

Tak więc, jeśli w człowieku płynie energia, jeśli jego dusza się rozwija, jeśli staje się bardziej miłujący, oznacza to, że jest z nim wszystko w porządku.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Nasza energia powinna być przeznaczona na wzmocnienie duszy”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s