Siergiej Łazariew – Niedomaganie w duszy


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Niedawno usłyszałam coś, co nie zgadza się z pańską teorią. Chciałabym usłyszeć pana zdanie. Jasnowidzka powiedziała mi, że duża liczba ludzi, około 50% właściwie nie ma duszy. Jest to oparte na jej doświadczeniu.

Cóż, jeśli informacja nie zgadza się z moją teorią… Dobrze więc, obecnie istnieje wiele channelingów, jednak kontakty się różnią. Jest kontakt z pewną częścią umysłu podświadomego, z psychiką osoby, która swoją drogą może być chora; osoba jest i przez długi czas była bardzo jasna zewnętrznie, ale w rzeczywistości nie jest dobra. Kościół Prawosławny nazywa to „demonicznym opętaniem“. Człowiek może kontaktować się z innym światem, i czuć spływające stamtąd brudy. I ten jasnowidz twierdzi, że większość ludzi nie ma duszy.

Mogę powiedzieć jedną rzecz: Człowiek zbudowany jest z trzech elementów: ciało, umysł i dusza. Z tego jesteśmy zbudowani. Dalej są inne warstwy, subtelniejsze. Mam na myśli to, że dusza ma warstwy bezpośrednio połączone z ciałem, ale są też subtelniejsze i jeszcze subtelniejsze warstwy duszy. Człowiek nie może żyć bez duszy. Jest to po prostu niemożliwe. Dusza to uczucia. Człowiek, który absolutnie nie ma uczuć, natychmiastowo umiera, ponieważ praca serca, narządów i wszystkiego innego w człowieku regulowana jest poprzez uczucia. Stąd też twierdzenie, że człowiek nie ma duszy jest, jak ja to nazywam, profanacją informacji, którą ta kobieta prawdopodobnie posiada. Jest to absurdalne i niemożliwe.

Może chodziło jej o to, że obecnie ludzie napotykają trudności w miłowaniu. Chrystus powiedział, że ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Wielu ludzi nie nauczyło się tego, jak kochać. Wynikiem tego są defekty w duszy. Jeśli o to jej chodziło, to jestem po tej samej stronie. Obecnie ludzie mają problemy z duszą. Sądząc po filmie „Dogville“ i po zachodniej prasie w ciągu ostatnich dwudziestu lat, jest obecnie zbyt wiele problemów z duszą.

Miejmy co do tego jasność: pozostanie przy życiu bez duszy jest niemożliwe, ponieważ w duszy mieszka miłość. Odrzucając miłość człowiek umrze natychmiastowo, w ciągu kilku sekund.

Nie potrzeba wielkiego intelektu, by zrozumieć jakim nonsensem jest twierdzenie, że ludzie nie mają duszy.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s