Siergiej Łazariew – Porada dla ciężko chorych


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

„Mam nowotwór. Staram się robić wszystko, co pan mówi. Naprawdę chcę się zmienić, ale często to nie działa: wypłakuję emocje i myśli, wypluwam słowa, i dopiero wtedy zaczynam szarpać się z moimi uczuciami – z pretensjami, niezadowoleniem, potępianiem (krytykowaniem).“

Nie walcz z teraźniejszością; zamiast tego kształtuj przyszłość. Z rana módl się tak jak modlą się Starcy Optyńscy: „Panie, daj mi w pokoju duszy otworzyć się na wszystko, co przyniesie mi dzisiejszy dzień. Daj mi, Panie, całkowicie poddać się Twojej świętej woli. Każdą wiadomość tego dnia daj mi przyjąć ze spokojnym sercem i w pewności, że we wszystkim jest Twoja święta wola.“ Dostrój się do tego stanu i spróbuj w nim żyć.

Czy normalnym jest działać emocjonalnie? Tak, oczywiście, ponieważ emocje mają wysoki poziom inercji. „Dopiero wtedy zaczynam…“ Dobrze, znasz taki żart, „Lepiej późno niż wcale, powiedział Żyd, kładąc swoją głowę na torach po tym, jak pociąg już pojechał.“

„Czy aby zwiększyć miłość w sercu, mogę po prostu cicho mówić: Kocham cię; wysyłam tobie miłość?” Cóż, możesz 10 razy powtórzyć „Kocham cię; wysyłam tobie miłość“, lub też możesz dać komplement czy podarunek. Porfiry Ivanov powiedział: „Wyleczę cię, ale musisz zacząć robić bezinteresowne, dobre uczynki. Jeśli zaczniesz robić dobre uczynki, to wtedy mogę cię wyleczyć; jeśli nie zaczniesz, to nic nie zadziała.“ Czym jest bezinteresowny, dobry uczynek? W rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak bezinteresowny uczynek. Bezinteresowność to dawanie ze względu na miłość. Interesowność to dawanie ze względu na status, pieniądze, korzyści osobiste – cokolwiek. Jeśli dajesz po to, by poczuć w sercu miłość, wtedy dajesz bezinteresownie.

Postaraj się dać! Mówienie „kocham cię“ jest tylko gadaniem… Wszyscy dużo mówimy. Szefowie mówią, politycy mówią, ale to wszystko jest takie same, nic się nie zmienia. Postaraj się prawdziwie coś zrobić; poczuj energię dawania. Podziel się swoją energią.

Czym jest nowotwór? Bardzo często jest to ostry spadek energii lub nadmierne zużywanie energii. Dzieje się tak wtedy, gdy osoba nie akceptuje swojej przeszłości. Nieakceptowanie przeszłości jest jedną z głównych przyczyn nowotworu. Czym jest nieakceptowanie przeszłości? Dzieje się tak wtedy, gdy jesteś niezadowolony ze swojej przeszłości. Jeśli nie akceptujesz swojej przeszłości, to chcesz ją zniszczyć; nie lubisz swojej przeszłości i chcesz zamiast niej coś innego. Wiecie czym jest zniszczenie przeszłości? Jest to zniszczenie przyszłości, ponieważ na poziomie subtelnym czas jest nierozdzielny. Jeśli nie lubisz swojej przeszłości, to nie będziesz mieć przyszłości. Żałowanie i odrzucenie przeszłości niszczy przyszłość.

Tak więc, po pierwsze przemyśl swój stosunek do przeszłości. Po drugie, przypomnij sobie jak zachowywałaś się przed urodzeniem dzieci. Jeśli wtedy stwarzałaś problemy – jeśli wyrzekałaś się miłości w imię swoich ideałów i zasad, lub jeśli nie potrafiłaś przetrwać cierpienia duszy – wtedy wszystkie te problemy będą w twoich dzieciach. Zatem przeżywaj te sytuacje wciąż na nowo.

Jaki jest błąd wielu ludzi? Mówią oni: „Już oczyściłem swoje grzechy, wymodliłem je, w czym leży problem?“ Pracuj z jedną sytuacją i powtarzaj ją tysiące razy, aż stanie się ona całkowicie przetransformowana. Wszystkie sytuacje są powiązane. Nie zajmuj się tysiącem sytuacji, a pracuj tylko z jedną, jednak przepracuj ją całkowicie, głęboko, prawdziwie. Wtedy wszystko zostanie zmienione.

Kiedy czujesz bezwarunkową radość, kiedy widzisz Bożą wolę we wszystkim, kiedy doświadczasz bezwarunkowej miłości, oznacza to, że wpływa w ciebie energia. Oznacza to, że wszystko jest w porządku, i wtedy modlitwy za twoje dzieci będą działały. Jeśli się z tym zmagasz, to już z zasady przegrywasz.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s