Stosunek nauki duchowej

Stawiając dzisiaj to pytanie, należy coś powiedzieć o pełnym stanowisku nauki duchowej wobec tych pytań. To pytanie, również dotyczące zdrowia, musi być rozumiane w taki sposób, że nauka duchowa w żaden sposób nie spiera się w tym czy w tamtym kierunku. Ten, kto wierzy, że to, co należy dzisiaj powiedzieć jest sprzeczaniem się za lub przeciw temu czy tamtemu pożywieniu lub luksusowi, ma skrajnie błędną perspektywę. Nikt nie powinien dzisiaj wyjść stąd z poglądem, że spierałem się za lub przeciw abstynencji, wegetarianizmowi, czy diecie mięsnej.

Wszystkie te pytania dotyczące dogmatów, dotyczące egzaltacji, nie mają nic wspólnego z najbardziej wewnętrzną naturą uczucia nauki duchowej. Nie chcemy się sprzeczać, ani też kierować ludzką istotą w ten czy inny sposób; chcemy jedynie powiedzieć jak się sprawy rzeczywiście mają. A wtedy każdy może organizować swoje życie tak, jak chce, zgodnie z tymi wielkimi prawami istnienia.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s