Siergiej Łazariew – Kim jestem?


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Każdego ranka po obudzeniu zadajcie sobie pytanie: „Kim jestem?“ – dobrze wam to zrobi.

Nasza podświadomość poniekąd przyzwyczaja się do utożsamiania się, i zachowuje się zgodnie z tym obrazem świata. Jeśli jestem miłością, jeśli jestem boskością, jeśli jestem miłością, energią i działaniem, to po obudzeniu muszę działać. Najpierw musi działać moja dusza, co oznacza miłowanie, modlitwę, pełną akceptację i oddanie, wolę do podejmowania tysiąca prób, by zrealizować marzenia itd. Cała reszta przychodzi później.

I świadomość tego powinna wywołać odpowiednie emocje. Jeśli patrząc na otaczający świat czuliśmy miłość, to wszystko jest z nami w porządku. Jeśli odczuwaliśmy niezadowolenie, to wypadkowa naszej energii jest niewłaściwa.

By móc dowiedzieć się kim jesteśmy, okresowo musimy porzucać system fałszywych celów. Post został przedstawiony właśnie w tym celu. W przeszłości przekaz był taki: zrób post i będzie dobrze. Obecnie kapłani i nawet lekarze, którzy zalecają post, podkreślają, że post nie jest jedynie ograniczeniem spożywania, ale również odwróceniem się od seksu, problemów, a nawet od codziennych czynności, planów i celów. Oznacza to, że musisz otrząsnąć się ze wszystkiego, co przykleja twoją duszę do instynktów.

Nie jest konieczne, aby okres postu trwał zbyt długo, jednak powinien być dobrze obserwowany przynajmniej przez pewien czas. W czym rzecz? Mówiłem o tym – dlaczego Wielki Post trwa 40 dni? Dlatego, że gdy robimy coś przez 40 dni, wtedy to przenika do naszej podświadomości i zostaje tam na zawsze. Staje się to naszą powszednią praktyką, staje się nawykiem. Jeśli post trwał 40 dni, to człowiek utrzymuje go w sobie przez cały rok, nawet tego nie zauważając. I odpowiednio do tego, jego energetyka jest w normie.

Ale jeśli ktoś jest na to gotowy, przygotowywał się do tego np. przez 2 miesiące, to może pościć tylko tydzień, a efekt będzie taki sam – ponieważ wewnętrzne przygotowanie utorowało mu drogę.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Kim jestem?”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s