Siergiej Łazariew – Kim jestem?


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Każdego ranka, gdy się budzicie, zadajcie sobie pytanie: „Kim jestem?“ – dobrze wam to zrobi. Nasza podświadomość poniekąd przyzwyczaja się do utożsamiania się, i zachowuje się zgodnie z tym obrazem świata. Jeśli jestem miłością, jeśli jestem boskością, jeśli jestem miłością i energią i działaniem, to po obudzeniu muszę działać. Wpierw musi działać moja dusza, co oznacza miłowanie, modlitwa, pełna akceptacja i zaangażowanie, wola do podejmowania tysiąca prób, by spełnić marzenia itd. Cała reszta przychodzi później.

I ta świadomość powinna wywołać odpowiednie emocje. Jeśli patrząc na otaczający świat czuliśmy miłość, to wszystko jest w nas w porządku. Jeśli to, co czuliśmy było niezadowoleniem, to wypadkowa naszej energii jest niewłaściwa.

Aby być w stanie dowiedzieć się kim jesteśmy, okresowo musimy porzucać system fałszywych celów. Post został przedstawiony właśnie w tym celu. W przeszłości przekaz był taki: zrób post i będzie dobrze. Obecnie kapłani i nawet lekarze, którzy zalecają post, podkreślają, że post nie jest jedynie ograniczeniem spożywania, lecz również odwróceniem się od seksu, problemów, a nawet od codziennych czynności, planów i celów. To znaczy, że musisz otrząsnąć się ze wszystkiego, co przykleja twoją duszę do instynktów.

Nie jest konieczne, by okres postu trwał zbyt długo, jednak powinien być właściwie obserwowany przynajmniej przez pewien okres. W czym rzecz? Mówiłem o tym – Dlaczego Wielki Post trwa 40 dni? Dlatego, że gdy robimy coś przez 40 dni, wtedy przenika to do naszej podświadomości i zostaje tam na zawsze. Staje się to naszą powszednią praktyką, staje się nawykiem. Jeśli post trwał przez 40 dni, to osoba utrzymuje go w sobie przez cały rok, nawet tego nie zauważając. A stosownie do tego, jej energetyka jest w normie.

Jednak jeśli ktoś jest na to gotowy, powiedzmy, przygotowywał się na to przez 2 miesiące, to pościć może przez 2 tygodnie, a efekt będzie taki sam – ponieważ wewnętrzne przygotowanie utorowało mu drogę.

 


Źródło: link

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s