Siergiej Łazariew – Porażenie mózgowe u dziecka


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

 

„Proszę mi pomóc! Moje dziecko ma porażenie mózgowe i oburzam się na cały świat. Czytam pańskie książki i rozumiem, że może mi pan pomóc… „

„Może mi pan pomóc.“ Pomagałem ci przez 20 lat; ty po prostu nie akceptujesz mojej pomocy. „Nie rozumiem, nie akceptuję, nie potrafię tego zrobić, nie jestem w stanie… Proszę nie ujawniać mojego imienia.“ Kiedy ujawniłem imiona?

Takie listy pokazują, że osoba pisząca list jest absolutnie początkująca i uparta: „Nie chcę i nie rozumiem, ale możesz mi pomóc – gdzie jesteś mój drogi? A tak przy okazji, ostanio wyglądałeś okropnie.“ Jakże mogę wyglądać dobrze, skoro otrzymuję listy takie jak twój?

Jeszcze raz: Twoja uraza (niechęć) wobec świata jest problemem twojego dziecka. Porażenie mózgowe jest całkowitą obojętnością wobec świata; jest to pragnienie, by rozerwać przeciwnika na strzępy. Wszyscy ludzie z porażeniem mózgowym mają olbrzymią pychę, mają nadpobudliwy umysł. Jest tam przywiązanie i niechęć do odpuszczenia przez ich dumę (pychę). Wpierw odpuść przywiązanie i odpuść sytuacji.

Jak dla kobiety z zaburzeniami czynności nerek, zauważcie, że pierwszy atak serca miała wtedy, gdy powiedziano jej o śmierci krewnego. Doświadczyła wybuchowego odrzucenia jego śmierci, który przy okazji nie był nawet jej bliskim krewnym. Nerki zostały natychmiast zablokowane, a ciśnienie krwi szybko wzrosło. Oto wzór: osoba nie akceptuje śmierci i nie akceptuje strat; w konsekwencji pojawia się wybuch (agresji).

Zrozumcie proszę, że osoba musi podjąć swoją główną decyzję – zbliżać się do Boga lub uciekać od Niego; być gotowym na akceptowanie strat i wciąż zachowywać miłość lub lub nie być na to gotowym.

Ta kobieta nie jest gotowa do podjęcia tej pierwszej decyzji, i nie chce tego zrobić. Każdy sam musi podjąć tą decyzję; nie mogę tego zrobić za ciebie. Leczenie ciebie jest niebezpieczne; jeśli ktoś ciebie leczy, to ta osoba weźmie na siebie twoje problemy. Jeśli uzdrowiciel wyleczy cię zewnętrznie, wtedy twój stan wewnętrzny pogorszy się, i uzdrowiciel będzie płacił za to swoimi problemami lub problemami swoich dzieci.

Jeśli chcesz podjąć pierwszy krok… Wpierw musisz zrozumieć, że jeśli zaczniesz się zmieniać, to już pomagasz swojemu dziecku. Czy diagnoza zostanie odwołana czy też nie, już pomagasz jego duszy, zatem efekty już tam są. Jeśli zaczynasz kochać, przebaczać, stosować się do przykazań, jeśli zaczynasz kontrolować swoje instynkty, to już pomagasz duszy swojego dziecka. Wcześniej czy później twoja pomoc zostanie zrealizowana. Tak więc, nie patrz na powierzchnię fizyczną.

Twoja dusza ma olbrzymie przywiązanie do ciała; jest ona przybita do ciała. Osądzasz (sytuacje) na podstawie stanu fizycznego: porażenie mózgowe – to okropne! Powinnaś patrzeć na duszę dziecka i pomagać duszy. Jeśli dusza się otwiera i staje się żywa, jeśli twoje dziecko potrafi wewnętrznie zaakceptować traumatyczną sytuację, i jeśli uczysz je jak to robić, wtedy porażenie mózgowe odejdzie. Odejść może jakakolwiek choroba. Choroba to czerwone światło; jest to pomoc z góry. Choroba pomaga duszy się otworzyć, ożyć. Pomóż duszy, a wtedy choroba nie będzie potrzebna.

Jeśli dusza staje się harmonijna, to odchodzi jakakolwiek choroba – jakakolwiek. Dlatego też Jezus Chrystus mógł wyleczyć jakąkolwiek chorobę – leczył ją wtedy, gdy osoba była gotowa iść w stronę miłości i zmieniać się.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s