Wszystko co robimy, prowadzone jest od góry

W rzeczywistości, wiele uczuć i impulsów, które niesiemy w duszy, są tam jako wynik z wcześniejszych żyć na Ziemi; jednak nie obserwujemy ich jako takich, ponieważ pozostajemy w swoim ciele. Załóżmy, że poznajemy kogoś, i to spotkanie prowadzi do przyjaźni, która zmienia cały bieg życia. Kiedy patrzymy wstecz na wcześniejsze lata, odkrywamy okiem ducha to, czego nigdy nie moglibyśmy znaleźć za pomocą samego postrzegania ciała; a mianowicie to, że całe życie aż do momentu tego spotkania było poszukiwaniem tej osoby.

Ten, kto jest już trochę starszy i patrzy w ten sposób, jest w stanie ujrzeć swoje życie jako realizowanie planu; rozpoznaje on, że gdy był jeszcze małym dzieckiem, jego życie zmierzało w tym kierunku, by w końcu doprowadzić do spotkania z tym przyjacielem. W tym rodzaju obserwacji możemy pójść jeszcze dalej, i odkryć, że wszystko co robimy, choć może się wydawać wynikiem pracy ziemskich, fizycznych sił, w rzeczywistości jest kierowane z innego miejsca. W rzeczywistości dochodzimy do rozpoznania, że życie, którym teraz żyjemy, zależne jest od wcześniejszych żyć na Ziemi. A pomiędzy nimi były także życia w świecie duchowym.

 


Źródło: link

 

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s