Podświadomość rozwija pewne poczucie wdzięczności wobec każdego wrażenia

Podświadomość rozwija pewne poczucie wdzięczności wobec każdego wrażenia – niezależnie od jego charakteru. Nie jest niedokładnym powiedzieć, że podczas gdy możemy widzieć kogoś, odnośnie kogo nasze świadome wrażenie może być bardzo nieprzyjemne – mógłby nas obrazić prosto w twarz – to podświadome wrażenie nadal byłoby pewnym poczuciem wdzięczności.

Prostym powodem dla tego uczucia jest to, że wszystko, co w życiu zbliża się do głębszego elementu naszej istoty, wzbogaca nasze życie, naprawdę je wzbogaca, łącznie ze wszystkimi nieprzyjemnymi doświadczeniami. Nie ma to związku ze sposobem, w jaki musimy świadomie prowadzić siebie wobec naszych zewnętrznych wrażeń. Sposób, w jaki musimy świadomie na wszystko reagować, nie ma nic wspólnego z tym, co odbywa się podświadomie; w podświadomości wszystko prowadzi do pewnego poczucia wdzięczności; tam odbieramy każde wrażenie jako dar, za który musimy być wdzięczni.

 


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s