Pozytywne myśli i uczucia pomagają zmarłemu, a negatywne szkodzą

Bardzo ważnym jest, by przesyłać nasze myśli i uczucia do ukochanego, który zmarł i jest teraz w świecie duchowym. Nasze myśli nie mogą zawierać pragnień, by mieć zmarłego z powrotem z nami, ponieważ to komplikuje jego życie w sferach, do których musi teraz wkroczyć. Tym, co musimy wysłać do światów duchowych nie jest cierpienie, które znosimy, lecz miłość, którą żywimy wobec zmarłego. […] Badania duchowe wykazały, że uczucia miłości dają skrzydła, które podtrzymują zmarłego, podczas gdy tęsknoty takie jak: „Och, jak ja bym chciał/a, byś wciąż z nami był/a“ stwarzają przeszkody na jego ścieżce. Jest to ogólne wskazanie, jak kierować nasze uczucia w takich wydarzeniach.

 


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

2 myśli na temat “Pozytywne myśli i uczucia pomagają zmarłemu, a negatywne szkodzą”

  1. no znów się zgodzić nie mogę? czym jest miłość bez tęsknoty? W czym tęsknota, że kogoś kochamy? Nasza miłość i poczucie bezpieczeństwa – daje radość modlitwy za zmarłego, ale gdy zostawił nas w trudzie – ubolewamy… nie nad zmarłym lecz nad sobą! Kochajmy zmarłych… nie mniej nie więcej niż siebie! 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s