Siergiej Łazariew – Zamknięcie przywiązania do przeszłości


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Stale rewidujemy przeszłość, i do czego nas to w końcu doprowadzi, kto wie? Do zmiany w przyszłości, i jest to naturalne. Przejrzyj raz, przejrzyj drugi raz, i w wyniku końcowym, czy cokolwiek się zmieni, gdy będziemy spoglądać na naszą przeszłość?

Jeśli stale będziesz w ten sposób przeglądał swoją przeszłość, to w wyniku końcowym będziesz musiał poczuć, że nie masz przeszłości, wszystko zostało zrewidowane i nie ma już czego przeglądać. Uczucie miłości jest obecne, a reszta jest skompresowana w jeden punkt. Całe twoje życie musi skompresować się w około 1/3 sekundy. Cała twoja przeszłość musi zmienić się w kropkę. To wszystko. Przyszłość także kompresuje się w jeden punkt, i co będzie odczuwane?

Tak więc, na poziomie miłości nie ma przeszłości ani przyszłości, istnieje wtedy tylko teraźniejszość. I jeśli występuje uczucie, że przebywasz jedynie w teraźniejszości, oznacza to, że przepływ energii miłości osiągnął swoje minimum, aczkolwiek na razie masz przeszłość i przyszłość, do których przywiązujesz się martwieniem się (lękiem), zatem twoja energia wciąż jest słaba. Nie będziesz mieć jeszcze stałego uczucia miłości. Kiedy będzie ono płynęło stale, wtedy będziesz mieć poczucie, że przeszłość zniknęła.

Istnieją praktyki magiczne, które nazwali „Wymazywanie przeszłości“. Jednak tam robi się to za pomocą odcinania się od przeszłości po to, by popłynęła energia, a tutaj płynie ona naturalnie. Kiedy będziesz przeglądać wszystkie swoje sytuacje życiowe, zrozumiesz po co są te wszystkie sytuacje, są one dla Boskiego uczucia Miłości. To wszystko. Będziesz mieć poczucie, że wszystkie twoje sytuacje są dla ciebie jasne.

Wtedy, gdy tego doświadczysz, będzie to oznaczało, że jesteś na to gotów, będzie to oznaczało, że kończy się faza gąsienicy i jesteś gotów na fazę motyla. Jednak w tym celu, każda sytuacja, która wydarzy się w twoim życiu, musi iść z poczuciem wzrastania w miłości, łatwości, radości i szczęścia. Wtedy jest to normalne, jednak do tego czasu, jest tam coś, co żądli (niepokoi, męczy), nie rozumiesz, żałujesz czegoś, nie polegasz na tym, że twoja energia przejdzie do stanu normalnego, byś mógł pójść do przodu.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s