Nauka Duchowa i egoizm

Należy zwrócić uwagę na to, że pewna wiedza nie jest dana w służbie jednej części ludzkości, ale w służbie całej ludzkości jako całości. Jeśli tej najlepszej wiedzy człowiek nie przepoi tym uczuciem, wtedy stanie się ona szkodliwa dla ludzkości.

 

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Nauka Duchowa i egoizm”

  1. nie ma demokracji na świecie… choćby ktoś tak twierdził… to jeśli jest rządzący i rządzony… sam sobie zaprzecza. Jest prawo silniejszego, prawo pieniądza, prawo opiekuna, prawo rzemieślnika… każdy talent inny i każdy potrzebny… i wiedza tym samym przyswojona inna. Zmuś mnie bym pokochała medycynę 😉 z całym szacunkiem dla wiedzy, strach przed błędem mnie paraliżuje, ale zabroń ratować bliską osobę – zrobię wszystko najlepiej jak potrafię 🙂
    Tak wiedza nie jest jedyna, ma jeszcze wielu „pomocników” i wieeelu manipulatorów przy sobie!

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s