Siergiej Łazariew – Jak dowiedzieć się o swojej przeszłości i przyszłości


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Zadano mi ciekawe pytanie. W Chrześcijaństwie Ortodoksyjnym było wielu świętych i jasnowidzów – dlaczego oni nie widzieli reinkarnacji i przeszłych wcieleń?

Przede wszystkim nie mogli o tym mówić, ponieważ było to wbrew ich ortodoksyjnym dogmatom. Ale pomyślałem, że mógł być również aspekt psychologiczny. Wiecie jaki to aspekt?

Potraficie nazwać kraj, w którym jest więcej jasnowidzów niż gdziekolwiek indziej? Są to Indie. W Indiach co drugi jest jasnowidzem. Indie mają bardzo bogatą kulturę duchową.

W Indiach wszystko jest przewidziane; ludzie widzą przyszłość, widzą przeszłość, widzą wszystko; wydaje się to niemożliwe, by osiągnąć wyższy poziom duchowy niż poziom jasnowidzów, guru i świętych w Indiach.

Jednak w Indiach nie występuje pojęcie karmy rodzinnej. Hinduski jasnowidz nie widzi tego, jak zachowanie matki wpływa na jej dziecko. Zasadniczo, nasza osobista i rodzinna karma są podobne. Zatem, jeśli twoja matka zrobiła coś złego, oznacza to, że zrobiłeś to samo w poprzednim wcieleniu.

Wygląda na to, że w Indiach nie ma koncepcji karmy rodzinnej, ale w Judaiźmie jest. Zaś z drugiej strony w Indiach jest karma osobista, a w Judaiźmie czegoś takiego nie ma. Co widzimy w Chrześcijańtwie Ortodoksyjnym? Nie ma tam ani karmy osobistej, ani karmy rodzinnej. Tam pojęcie karmy zostało stanowczo odrzucone; jednak w ostatnich latach wspomina się, że grzechy są dziedziczone.

Rzeczywistoście, człowiek ma osobistą linię życia, która łączy się z liniami życia krewnych. Jaki jesteś wewnątrz, to takiego rodzaju ludzi będziesz przyciągał. Jak zachowywałeś się w przeszłości, tacy też będą twoi krewni w przyszłości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki byłeś w poprzednich wcieleniach, to spójrz na zachowanie swoich krewnych i rodziców – oto twoja odpowiedź. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki będziesz w przyszłym życiu, to spójrz na swoje dzieci.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Jak dowiedzieć się o swojej przeszłości i przyszłości”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: