Siergiej Łazariew – Dobroduszność i zdrowie

Im bardziej człowiek jest dobroduszny i przyzwoity, tym łatwiej i szybciej wychodzi z choroby. Dlaczego?

Człowiek dobroduszny jest gotów dawać, i jest w stanie przyjąć stratę.

Człowiek gniewny, zawistny ma poważne wewnętrzne problemy z energią. Dlatego też, wyjście z choroby jest dla niego cięższe.

Na poziomie ciała (ten problem) wygląda jak chciwość. Na poziomie ducha – jak zawiść. Na poziomie duszy – jak zazdrość. Czyli niemożność przyjęcia rozpadu związku z ukochaną osobą.

Co to oznacza? Nazywamy to miłością, jednak w rzeczywistości jest to zawłaszczanie: jesteśmy posiadaczami; i nie potrafimy zaakceptować utraty tych stabilnych relacji.

Chciwość, zawiść i zazdrość są tym samym, tylko na różnych poziomach.

Wielu wykonuje swoją wewnętrzną pracę przez lata, i nie widać efektu. Dlaczego?

Jeśli pragniesz wyjść z poważnej choroby, to musisz się zmienić dogłębnie. Dla naszej psychiki, głębokie emocjonalne zmiany wyglądają jak śmierć; jest to poważna sprawa.

Tak więc, człowiek zdolny do głębokich zmian to człowiek, który potrafi zaakceptować swoją śmierć, który potrafi przyjąć utraty z godnością i dobrodusznością, i który potrafi zachować miłość w jakiejkolwiek bolesnej sytuacji. Bez tego zmiany będą jedynie powierzchowne.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

3 myśli na temat “Siergiej Łazariew – Dobroduszność i zdrowie”

 1. chciwość -zawiść – zazdrość postawione na równi!, jeszcze tego sobie nie ułożyłam…
  ciało – duch – dusza…
  Doświadczyłam kila razy zazdrości w stosunku do człowieka, ale wiem, że jeśli się pojawia to jest błędne myślenie… o człowieku, uczuciu…
  Nie można być zazdrosnym o kochaną osobę, której Miłości jest się pewnym… Jeśli nie jest się kogoś pewnym to nie Miłość, tylko fascynacja, zauroczenie… nie koniecznie odwzajemniona w 100% 🙂
  Polubiłam tego Gościa 🙂 Pewnie dlatego, że jest dojrzalszy niż ja 😉

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s