Siergiej Łazariew – Dobroduszność i zdrowie


Im bardziej człowiek jest dobroduszny i przyzwoity, tym łatwiej i szybciej może wyzdrowieć. Dlaczego? Dlatego, że człowiek dobroduszny zwykle daje z większą łatwością, i jest zdolny przyjąć stratę. Człowiek rozgoryczony, zawistny już ma problemy z energetyką. Jemu zatem ciężej jest wyzdrowieć.

Na poziomie ciała wygląda to jak chciwość. Na poziomie ducha – jak zawiść. Na poziomie duszy – jak zazdrość. Niezdolność do zaakceptowania zerwania związku z ukochaną osobą nazywamy miłością. W rzeczywistości jest to uczucie posiadania, jesteśmy posiadaczami, którzy nie potrafią znieść straty stabilnego związku. Zatem chciwość, zawiść i zazdrość są tym samym, tylko na innych poziomach.

Wczoraj wspomnieliśmy o tym, że są ludzie, którzy pracują przez lata i nie ma żadnego efektu. Dlaczego tak jest? Jeśli chcesz przezwyciężyć poważną chorobę, to musisz się zmienić dogłębnie. Głębokie zmiany, na poziomie emocji postrzegane są jako śmierć. Ten rodzaj pracy jest naprawdę niebezpieczny. Zatem zdolność do przejścia głębokich zmian posiada ten człowiek, który potrafi najpierw zaakceptować swoją śmierć, który potrafi zaakceptować stratę, zachowując przy tym godność i dobroduszność, który potrafi zachować miłość w sytuacji traumatycznej. Bez tego zmiany będą jedynie kosmetyczne.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu nauki duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w nauce duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

2 myśli na temat “Siergiej Łazariew – Dobroduszność i zdrowie”

 1. chciwość -zawiść – zazdrość postawione na równi!, jeszcze tego sobie nie ułożyłam…
  ciało – duch – dusza…
  Doświadczyłam kila razy zazdrości w stosunku do człowieka, ale wiem, że jeśli się pojawia to jest błędne myślenie… o człowieku, uczuciu…
  Nie można być zazdrosnym o kochaną osobę, której Miłości jest się pewnym… Jeśli nie jest się kogoś pewnym to nie Miłość, tylko fascynacja, zauroczenie… nie koniecznie odwzajemniona w 100% 🙂
  Polubiłam tego Gościa 🙂 Pewnie dlatego, że jest dojrzalszy niż ja 😉

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s