Sumienie – prorocze przeczucie

Sumienie ujawnia to, czy będziemy przerażeni czy też szczęśliwi, gdy będziemy w stanie ujrzeć nasze działania [będąc] w sferze ducha. Sumienie jest przeczuciem, które proroczo ujawnia to, jak będziemy doświadczać naszych czynów po śmierci.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

2 myśli na temat “Sumienie – prorocze przeczucie”

  1. Nigdy nie zaglebiam się na poziom wcielenia, ilość żyć czy starość duszy… Za to mam odniesienie do obecnego życia. ..jeśli mam problem z podjeciem decyzji mysle co na to powiedziałaby moja babcia, mama, dziecko… Wtedy mam wymiar z kilku dekad… Co do przyjaciół – znam ich i wiem co podpowie mi która osoba 😉
    Jedynie w kwesti uczuć nikt nie podpowie 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s