Jaki jest cel ludzkiego ponownego pojawiania się na Ziemi?

Jaki jest cel ludzkiego ponownego pojawiania się na Ziemi? Gdyby nie było związku pomiędzy różnymi inkarnacjami, to cały proces byłby oczywiście bez sensu, ale tak nie jest. Pomyślcie jak inne było życie dla człowieka, który wcielił się kilka wieków po Chrystusie, w porównaniu z warunkami, które zastanie, gdy reinkarnuje się dzisiaj. Obecnie życie dziecka pomiędzy szóstym a czternastym rokiem zajęte jest zdobywaniem wiedzy: czytaniem, pisaniem itd. Możliwości dla kultywowania i rozwoju ludzkiej osobowości są bardzo odmienne od tych, jakie były w przeszłości.

Ludzkie inkarnacje są uporządkowane w taki sposób, że powraca on na Ziemię tylko wtedy, gdy odkryje zupełnie nowe warunki i możliwości rozwoju, a po kilku wiekach one zawsze tam będą. Pomyślcie jak szybko Ziemia rozwija się pod każdym względem: zaledwie kilka tys. lat temu, region ten był pokryty pierwotnymi lasami, pełnymi dzikich zwierząt. Ludzie mieszkali w jaskiniach, nosili zwierzęce skóry i mieli tylko najbardziej prymitywną wiedzę o tym, jak rozpalić ogień czy stworzyć narzędzia. Jak inne jest dzisiaj to wszystko! Możemy dostrzec, jak oblicze Ziemi zostało przekształcone w stosunkowo krótkim czasie. Człowiek, który żył w czasach starożytnych ludów germańskich, miał obraz świata zupełnie inny od obrazu, który obecnie panuje wśród ludzi uczących się czytać i pisać. Gdy Ziemia się zmienia, człowiek uczy się zupełnie nowych rzeczy i czyni je własnymi.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s