Lęk i antypatia wobec świata duchowego

Czasami ludzie prezentują się zewnętrznie jako całkiem silni – ale w głębiach duszy są tchórzami. Z powodu lęku, jakiego doświadczają wobec świata duchowego, szukają różnych sposobów, by siebie ogłuszyć. Wielu wierzy, że tracą grunt pod nogami, gdy przenikają do świata duchowego, to stąd jest ten lęk. Jednak oni próbują ten lęk zagłuszyć – przeważnie ze strachu przed poważną i szczerą siłą, której muszą użyć, by dotrzeć do świata duchowego.

Często widywano tych, którzy wierzyli, że dotarli do świata duchowego w cztery tygodnie, ale potem okazało się, o najgorsza ze wszystkich okropności, że w oparciu o zdobytą wiedzę duchową, nie staną się sławni w tym wcieleniu! Wielu traci przyjemność z poszukiwania wiedzy duchowej dlatego, że boją się tego, czego mogą się dowiedzieć. To dlatego raczej woleliby być ogłuszeni, i dlatego też wymyślili antypatię przenikniętą nienawiścią i próżnością przeciwko tej nauce duchowej.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s