O wegetarianiźmie

Nie ma sensu być fanatycznym w tych sprawach. Są ludzie, którzy po prostu nie mogą żyć, jeśli nie mają mięsa (do spożycia). Osoba musi dokładnie rozważyć, czy naprawdę będzie mogła się bez tego obejść. Jeśli się zdecyduje, że może się bez tego obejść, i przejdzie z diety mięsnej na dietę wegetariańską, to poczuje się silniejsza niż przedtem. To oczywiście czasami jest trudnością: niektórzy ludzie nie mogą znieść myśli o życiu bez mięsa. Jeśli jednak zostanie wegetarianinem, to poczuje się silniejszy – ponieważ nie jest już zobowiązany do odkładania w ciele obcego tłuszczu; wytwarza swój własny tłuszcz, i to sprawia, że czuje się silniejszy.

Wiem to z własnego doświadczenia. Inaczej nie mógłbym wytrzymać ciężkiego wysiłku tych ostatnich 24 lat! Przykładowo, nigdy nie mogłem podróżować całą noc, a potem następnego ranka dać wykład. Jest bowiem faktem, że jeśli ktoś jest wegetarianinem, to wykonuje w sobie pewną aktywność, która oszczędzona jest nie-wegetarianinowi, a która wpierw została wykonana przez zwierzę. Jest to ważna różnica.

Jednak nie myślcie sobie teraz, że kiedykolwiek będę nakłaniał do wegetarianizmu! Zawsze należy najpierw ustalić, czy osoba jest zdolna zostać wegetarianinem czy też nie; jest to sprawa indywidualna.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s