Siergiej Łazariew – Gotowość do zmiany

Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie lektora.

Zmiana oznacza zniszczenie. Powiedziano mi, że ci, którzy przeczytali moje książki, ale nie pozbyli się wcześniej wszystkich uraz, stali się ciężko chorzy i zmarli, ponieważ dotykanie Boskiej logiki, dla osoby, która nie chce się zmieniać, jest fizycznie niebezpieczne. Dusza staje się czysta, lecz proces oczyszczania może być zabójczy.

To dlatego napisałem w pierwszej książce, że jeśli nie potrafisz wybaczyć bliskim, to jeszcze nie powinieneś czytać tej książki. I wielu ludzi powiedziało mi później: „Fizycznie nie mogłem czytać twoich książek. Następnie chorowałem, zdarzały się nieszczęścia, tragedie, i 5-7 lat później wziąłem tą książkę, i zrozumiałem wszystko.“ Ponieważ choroby, nieszczęścia i katastrofy są wymuszonym sposobem zmiany osoby.

Istotą moich badań jest pomóc osobie zrobić dobrowolnie to, co los czyni jej na siłę. Tak więc, zmiana jest bardzo trudną rzeczą.

Jaka jest różnica pomiędzy zmianą a zniszczeniem? Nie ma prawie żadnej.

Jedyna różnica polega na tym, że zmiana, która zachodzi z miłością staje się rozwojem, a nie zniszczeniem.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Gotowość do zmiany”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s