Siergiej Łazariew – Do jakiego stopnia ustalony jest los

„Do jakiego stopnia nasz los jest z góry ustalony? Czy człowiek rzeczywiście posiada wolną wolę?“

Połóż w pokoju karalucha, w rogu postaw spodek ze słodką wodą i zamknij pokój. Spróbuj wykazać, że karaluch nie podejdzie do spodka. Karaluch tak czy inaczej podejdzie do spodka. Zatem, czy karaluch posiada wolną wolę? Tak, posiada – karaluch pobiegnie w każde miejsce, w które zechce. Jednak wiemy, że z pewnością pobiegnie do spodka.

Tak samo jest z nami: Poruszamy się tak, jak chcemy, jednak nasza ścieżka istnieje już w naszym wnętrzu; ona jest ukształtowana przez nasze pragnienia i przez nasz stan emocjonalny. Mamy także emocje podświadome. Są to emocje, które wytyczają nam ścieżkę. One definiują nasz los, naszą przyszłość i ostatecznie nasze zdrowie.

Kiedy badałem moich pacjentów i mówiłem im: „W ciągu kilku lat spotka cię to i to“, i gdy później wracali i mówili, że wszystko się potwierdziło, byłem zaskoczony.

Dzięki wewnętrznemu wglądowi widziałem to, co wydarzy się z pacjentem. Okazało się, że to co widziałem nie było jego przyszłością, a jego wewnętrznymi uczuciami. Jakiekolwiek są twoje uczucia, to taka też jest twoja przyszłość.
Wtedy zrozumiałem, że przyszłość może się zmienić wtedy, gdy zmienił się charakter, emocje i spojrzenie na świat. Od tamtej pory rozpocząłem własne rzeczywiste zmiany i rozpocząłem badania.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Do jakiego stopnia ustalony jest los”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s