Siergiej Łazariew – Fragment wykładu w Pradze

Mówią, że grypę można wyleczyć w 7 dni, a jeśli się jej nie leczy, wtedy przechodzi po tygodniu.

Tak więc, grypa jest poważną chorobą zakaźną, która tłumi instynkty u podstawy. Wiecie jaka jest najbardziej podstawowa ludzka przyjemność? Jak jest doświadczana? To jest ten obszar (spożywanie). Gdy wciąż jeszcze jesteśmy na niższych etapach rozwoju, tak jak mikrob, ameba, wtedy największą przyjemnością jest spożywanie i wąchanie.

Zatem źródło naszej przyjemności napędzane jest węchem i smakiem.

Podczas grypy, gdy nos jest przez dłuższy czas zablokowany, zostaje zniwelowany węch, a później znika również poczucie smaku. Pod tym względem grypa jest świetnym lekarstwem dla oczyszczenia duszy.

Kiedy ludzie najczęściej chorują na grypę? W lutym. Dlaczego?

Rozpoczyna się wiosna, zbliża się Boska miłość, rozwija się miłość; dusza musi być oczyszczona na tyle, by mogła zostać przygotowana do odebrania miłości – instynkty muszą zostać ograniczone, dlatego pojawia się grypa.

Przy okazji mam pewne pytania. Ludzie doświadczają wielu problemów z zębami, myślę, że już wiecie dlaczego. – Dlatego, że w naszej obecnej cywilizacji ubóstwianie przyjemności prowadzi do niemożności doświadczania przyjemności. Przejawia się to nie tylko w postaci impotencji, ale również w postaci problemów z zębami.

Tutaj kobieta napisała: „Dlaczego nie mogę znaleźć partnera?“ Dlatego, że szukasz partnera, a nie przyjaciela. Często zdarza się, że kobiety nie mogą stworzyć rodziny. Dlaczego?

Rodzina jest tworzona po to, by wydać na świat dzieci i je wychować.

Jeśli kobieta realizuje program zniszczenia dzieci, jeśli ma podświadome pragnienie nie posiadania dzieci, wtedy jest odgórnie blokowana przed posiadaniem normalnej rodziny.

„Przez 10 lat borykałem się z zapaleniem jelita.“ Jakikolwiek proces zapalenia jest reakcją na brak energii. Jeśli poziom energii trochę się obniży, wtedy pojawia się infekcja; poważne obniżenie poziomu energii powoduje zapalenie; jeszcze większe obniżenie poziomu energii powoduje całkowite zatrzymanie funkcjonowania; jeśli poziom energii obniży się jeszcze bardziej, wtedy pojawia się nowotwór.

Tak więc, jeśli jest zapalenie przewodu jelitowego, oznacza to, że jest obniżenie poziomu energii. Dzieje się tak wtedy, gdy osoba realizuje program samozniszczenia. Dlaczego dzieci często miewają bóle brzucha?

Amerykanie to zauważyli, gdy przepytano 3 tys. ludzi: Jeśli rodzice kłócą się w czasie ciąży, wtedy w wyniku tego dziecko jest podatne na bóle brzucha. Obraza, osądzanie obniża poziom energii rodziców, dlatego też dziecko zostaje natychmistowo zarażone, rodzice i dzieci są ze sobą połączeni, a następnie obserwujemy bóle brzucha.

Tak więc, ból brzucha jest wynikiem częstych rozczarowań sobą lub przygnębieniem, niezadowoleniem z losu. Brzuch może zostać zainfekowany, jeśli utrzymywana jest uraza wobec rodziców, wobec bliskich osób. Ból może się ujawnić po 10, 15, 20 latach.

„Nazywam się tak i tak, mieszkam w Barcelonie, moja chroniczna choroba związana jest z zapaleniem oskrzeli; choroba ciągnie się od 13 lat. Wydałam na świat dwóch chłopców mimo, że mi powiedziano, że nie powinnam rodzić. Miesiąc temu moje płuca krwawiły, na co to wskazuje?“

Napisałem w książkach, że wszyscy zostaliśmy poczęci jako dziewczynki, a później pojawia się wyższy etap rozwoju – chłopcy. Gdy cywilizacja słabnie, poziom energii spada i rodzi się więcej dziewczynek.

Przed wojnami zwykle rodzi się więcej chłopców. Już to zauważono. Dlaczego? Dlatego, że ludzie wyczuwają zbliżającą się wojnę. Na poziomie subtelnym znamy swoją przyszłość. Nasza podświadomość wie wszystko. Tak więc, ludzie wiedzą, że zbliża się wojna, że przyjdzie śmierć, wtedy dusze zaczynają się oczyszczać i rodzą się chłopcy. Ponieważ, aby urodził się chłopiec, konieczne jest przejście przez zniszczenie (upokorzenie) przyszłości.

Energia żeńska jest początkiem materialnym, a energia męska jest początkiem duchowym. Aby urodzić chłopców, konieczne jest przejście przez zniszczenie duchowego, przez zniszczenie przyszłości.

Pewna kobieta zapytała się mnie: Siostra obraża mnie bez powodu, zatruwa mi życie, traktuje mnie niesprawiedliwie, dlaczego? Powiedziałem jej: Będziesz miała dzieci; odpowiedziała: Właśnie jestem w ciąży. Powiedziałem: Gratuluję, będziesz miała chłopca; ona na to: Jak to? Powiedziałem: To dlatego, że doświadczasz upokorzenia ideałów, twojej dumy, poczucia sprawiedliwości, i dzieje się to właśnie dla narodzenia chłopca. Pół roku później urodziła chłopca. Powiedziałem jej: Raduj się.

Zatem, ta kobieta, wewnątrz, na poziomie podświadomym jest bardzo dumna (pyszna), i z tego względu jej dzieci nie były zdolne do życia, ale było im przeznaczone się narodzić.
Przezwyciężyła lęk i urodziła dwoje dzieci. Jednak wciąż musi przezwyciężyć wewnętrzną pychę, ale wpierw nie tą spowodowaną urazami wobec otaczającego świata i ludzi, a niechęcią wobec siebie. Krwawienie w płucach wskazuje na to, że dusza nie jest jeszcze doprowadzona do porządku, że niezadowolenie z losu jest niebezpieczną rzeczą, że zostało to przekazane dzieciom i że trzeba to odpracować.

Chcę powiedzieć, że najgorszą emocją, której może doświadczyć kobieta, jest przygnębienie. Na drugim miejscu jest osądzanie męża i ojca. Oba te zachowania mogą doprowadzić do bezpłodności. W związku z tym, wielu kobietom powtarzam: Już lepiej jest żebyś walczyła, krzyczała, podrapała go, ale nigdy nie trzymaj w duszy urazy. Niezadowolenie trzeba wypowiadać na głos. Jeśli osoba ci się nie podoba, to należy ją wychowywać.

Jest taka przypowieść: Kobieta przychodzi do mędrca, uzdrowiciela i mówi: Moja teściowa zatruwa mi życie, już tak dalej nie mogę. A mędrzec odpowiada: W czym problem, otrujmy ją. Kobieta odpowiada: Świetnie. On mówi: Spójrz, oto trucizna. Każdego dnia dodaj kroplę do jej jedzenia, ale to nie działa od razu, to potrwa 3 miesiące. I żeby teściowa się nie połapała musisz się do niej uśmiechać, dbać o nią i prawić jej komplementy. Ona na to: Dobrze. 3 miesiące później wraca do uzdrowiciela i mówi: Co ja uczyniłam?! Mam wspaniałą teściową, nie chcę żeby umierała. Daj mi antidotum. Uzdrowiciel powiedział: Zrobiłem ci psikusa, to nie była trucizna, musiałaś po prostu włożyć swoje ciepło w wychowanie drugiej osoby, i udało ci się.

Pamiętam, jak kiedyś powiedziałem pewnej kobiecie: Jesteś w ciąży, pozbądź się osądzania swojego męża; gdyż wiedziałem do czego doprowadzi to osądzanie – do ciężkiej choroby jej dziecka. Ona na to: Ale on zachowuje się okropnie. Powiedziałem jej: Pozbądź się osądzania i pretensji; ona na to: Nie potrafię. Powiedziałem jej: Jesteś oczyszczana jego zachowaniem; po urodzeniu dziecka stanie się wspaniały, miły, troskliwy; wytrzymaj te 2-3 miesiące, a twoje dziecko będzie zdrowe. Ona na to: Dobrze, wybaczam mu. Rok później powiedziała mi: Oszukałeś mnie, po urodzeniu dziecka w ogóle się nie zmienił. Powiedziałem jej: Tak, oszukałem cię, ale dzięki temu masz teraz zdrowe dziecko.

Tak więc, jeśli czujesz, że nie potrafisz przebaczyć, daj sobie czas, 3 miesiące przebaczania od teraz, a nie później, a kiedy przyzwyczaisz się dbać o drugą osobę i przebaczać jej, wtedy będzie ci łatwiej dążyć w tym kierunku.

„Mój syn ma 22 lata i łysieje, moja córka ma problemy ze zdrowiem psychicznym, była w klinice na leczeniu. Jestem dumna (pyszna), bardzo łatwo mnie urazić, i jestem przywiązana do materialnego dobrobytu.“

Gdy człowiek nie potrafi znieść bólu na poziomie duszy, wtedy realizuje program samozniszczenia, który niszczy nie tylko ciało, ale również świadomość, ducha. Tak się zaczyna choroba psychiczna, łysienie, ból jelit itd.

Teraz zdiagnozuję tą kobietę na trzech poziomach. Zwykle mówię pacjentom, czy potrafią zachować miłość, gdy zostaje upokorzone ich ciało; czy potrafią zachować miłość, gdy zostaje upokorzony ich duch; i czy potrafią zachować miłość, gdy zostaje upokorzona ich dusza, i wtedy wszystko staje się jasne.

Tak więc, umiejętność kochania, gdy zostaje upokorzone ciało, jest wysoka (+150 jednostek); kiedy zostaje upokorzony duch (+100), to bardzo dobry wynik; umiejętność kochania, gdy zostaje upokorzona dusza, jest 4 razy niższa od poziomu śmiertelnego.

Ona realizuje program samozniszczenia, który na poziomie duszy 4-krotnie przekracza poziom śmiertelny, co oznacza, że absolutnie nie potrafi znieść bólu w duszy.

Aby kobieta mogła urodzić zdrowe dziecko, musi przejść etapy upokorzenia wszystkich trzech instynktów: instynktu ciała, instynktu ducha oraz instynktu duszy.

Część duszy, która zwraca się do tego świata, także musi zostać upokorzona, a wtedy ta część duszy, która zwraca się do Boga, rozwkita i otwiera się.

Najtrudniejsze jest przejście przez ból duszy, i ten ból ustępuje tylko wtedy, gdy uświadamiamy sobie, że jest on dany od Boga i że należy go zaakceptować.

Jeśli nie ma poczucia, że jest się częścią Boga, że jest się Miłością, wtedy przezwyciężenie bólu duszy jest niemożliwe.

Ciekawe jest to, że kiedy ludzie przychodzili do mnie po raz pierwszy, zobaczyłem, że ich zdolność do akceptowania i przechodzenia przez traumatyczne sytuacje była niewielka.

Po przeczytaniu moich książek ludzie potrafili zachować miłość podczas upokorzenia ciała i ducha, i natychmiast to zauważyłem. Jednak żeby prawidłowo przejść ból duszy trzeba zapoznać się z moimi wykładami i ostatnimi książkami.

Tak więc, staram się przyspieszyć wydanie książek w Czechach, w Niemczech i w Polsce, ponieważ te książki zawierają nie tylko moje doświadczenie, ale także doświadczenie tych, którzy byli w stanie samodzielnie pokonać swoje choroby i problemy. Ale informacje, które podaję w trakcie seminarim są wystarczające, jeśli osoba jest wystarczająco przygotowana.

Tak więc, im bardziej polegasz na sobie, na uczuciu miłości w duszy, tym bliżej jesteś zdrowia.

„Czy dziecko, które było nienawidzone i osądzane przez rodziców, może ostatecznie stać się wolne?“ Jeśli dziecko nie osądza i nie obraża się na rodziców, to jest to właśnie definicja wolności.

Wiecie dlaczego w przeszłości ludzie żyli w społeczeństwie niewolników?

Ponieważ człowiek staje się niewolnikiem wtedy, gdy jest niewolnikiem wewnątrz.

Niewolnictwo wewnętrzne zawsze prowadzi do niewolnictwa zewnętrznego.

Dawniej człowiek oddawał się w niewolę, gdy nie mógł spłacić długu, a popadał w dług, gdy ubóstwiał swoją chciwość, pragnienia, przyjemności.

Niewolnicze społeczeństwo, kapłani i bałwochwalcza religia. Chrystus powiedział: Jesteście niewolnikami grzechu.

Zatem, aby przestać być niewolnikiem na zewnątrz, trzeba przestać być niewolnikiem wewnątrz – gdy człowiek przestaje być niewolnikiem zwierzęcych instynktów. Gdy w duszy jest miłość, człowiek staje się wewnętrznie wolny, ponieważ miłość jest wieczna i nie jest od niczego zależna. Bóg nie zależy od niczego.

Zatem, ponieważ obecna zachonia cywilizacja zaprzepaszcza miłość, wiarę i prawość, dlatego też nieuchronnie powróci do bałwochwalstwa i niewolniczych relacji.

Jeśli chodzi o rodziców, którzy są wobec ciebie szorstcy, to musisz się nad nimi zlitować i wczuć się w nich, nikt nigdy nie nauczył ich być kochającymi, oni są biednymi ludźmi.

Jakiemukolwiek kryminaliście można współczuć i wczuć się w jego położenie, ale jednocześnie musi zostać ukarany, ponieważ kara pomaga jego duszy.

„Jakie są pańskie przemyślenia odnośnie wykorzystywania narządów po śmierci klinicznej?“

Najgorszą rzeczą jest obieranie skrajnej ścieżki; jedną skrajnością jest kategoryczny zakaz korzystania z narządów, a druga skrajność jest wtedy, gdy ludzie myślą, że wszystkie problemy można rozwiązać za pomocą wymiany organów.

Musimy zrozumieć, że organ przestaje działać wtedy, gdy w duszy nagromadzona jest agresja i nie ma już w niej miłości.

Zwykle marskość wątroby występuje u alkoholików, ale zrozumiałem, że to nie do końca tak wygląda.

Marskość wątroby występuje u tych, którzy wewnętrznie osądzają cały świat, innych i swój los. U tych ludzi z duszy uchodzi miłość i zaczynają cierpieć, i próbują zagłuszyć to cierpienie alkoholem, narkotykami, przyjemnością.

Oglądałem telewizję, pokazywali małe dziecko około roczne, które potrzebowało nowej wątroby, i było jasne, że rodzice są ekstremalnie osądzający innych i siebie, i to było przyczyną niewydolności wątroby ich dziecka.

Przeszczep wątroby, który kosztuje około 200 tys. dolarów, może częściowo usunąć problem.

Ale jeśli nadzieja leży jedynie w przeszczepieniu organu, jedynie w ratunku fizycznym, wtedy będzie wzrastała liczba ludzi z chorą duszą, a w przeciwieństwie do ciała, na poziomie duszy wszyscy jesteśmy jednością, a kiedy dojdzie do kresu połykania duszy nie tylko na poziomie indywidualnym, ale także na poziomie całej cywilizacji, wtedy cywilizacja będzie musiała umrzeć, by ratować dusze.

Nazwałem moją książkę „Diagnostyka Karmy“. Karma jest koncepcją Wschodu. Zgodnie z wierzeniami Wschodu, choroby nie należy leczyć, a osoba musi wycierpieć swoją karmę. Diagnostyka jest koncepcją Zachodu. Ścieżką Zachodu jest leczenie wszystkiego i wszystkich. Doszedłem do wniosku, że leczyć trzeba każdego, jednak we właściwy sposób – najpierw przede wszystkim należy leczyć duszę.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Fragment wykładu w Pradze”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s