Siergiej Łazariew – Miłowanie Boga i akceptowanie Jego woli

Jeśli stanie się to, co opisane jest w Biblii, jeśli Boska energia zacznie się wyłaniać, wtedy wielu ludzi nie będzie przygotowanych do życia w tym trybie. Pytanie jest następujące: Co robić? Łatwo jest powiedzieć: „Musisz utrzymywać miłość do Boga“. Osoba nie nauczyła się jeszcze kochać; on czy ona nie wie jeszcze czym jest miłość, a tu jest „miłość do Boga“. Uświadomiłem sobie, że muszę to uprościć. Aby mieć miłość do Boga i potrzebę kochania, wpierw nie należy nienawidzić Boga i nie sprzeciwiać się Jemu. Czym jest sprzeciwianie się Bogu? Jest to odrzucanie Jego woli. Kiedy się obrażamy i żałujemy naszej przeszłości, wtedy walczymy ze zmaterializowaną Bożą wolą (która się zrealizowała).

Aby zaakceptować Bożą wolę powinniśmy zrozumieć, że jakakolwiek sytuacja wydarza się dla miłości i dla zbawienia duszy. Jak mówi powiedzenie: „Bóg wszystko robi dla twojego dobra!“ Należy po prostu zaadaptować ten punkt widzenia. Aby postrzegać Bożą wolę musimy odpuścić urazy (pretensje, obrażanie się, obwinianie) wobec innych, wobec siebie i wobec losu. Trzeba zrozumieć, że wewnątrz jesteśmy czyści, że jesteśmy Bożym stworzeniem, i że jesteśmy stworzeni z miłości. Zatem nie zasługujemy na nienawiść, potępienie, urazę. Wszystko pracuje dla miłości.

Aby postrzegać Bożą wolę, musimy przekonać swój umysł. Możemy powtarzać, że akceptujemy Bożą wolę, że rozumiemy, że jest to dane dla zbawienia duszy i miłości. Jednym z najwyższych momentów akceptowania (Bożej woli) jest wdzięczność wobec Boga. Okazuje się, że dziękowanie Bogu za wszystko jest naszą akceptacją i uznaniem Bożej woli. Jeśli czegoś nie uznaję, to się obrażam. Jeśli coś uznaję, to się cieszę. Jeśli miłuję, to jestem wdzięczny.

Na początek należy codziennie dziękować Bogu za wszystko i akceptować Jego wolę; robimy to jako pierwszą rzecz z rana, po obudzeniu.

Kto przetrwa? Przetrwają ci, którzy uzupełnią roztrwonioną energię – ci, którzy dbają o zbawienie duszy. Dusza zostaje zbawiona poprzez miłość do Boga. Miłość do Boga jest niemożliwa bez akceptacji Jego woli. Tak więc, należy przestrzegać tej prostej zasady: Dziękować Bogu każdego ranka; akceptować Jego wolę; powtarzać, że miłość do Boga jest najwyższym szczęściem, przyjemnością i sensem życia.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s