Siergiej Łazariew – Ocaliła cię twoja wiara

Tak więc, jeśli nie mamy zaufania w Bogu, jeśli nie potrzebujemy miłości, wtedy swoją nadzieję pokładamy w ludziach. Polegamy na kapłanach, mając nadzieję, że grzechy zostaną nam wybaczone dzięki dawaniu pieniędzy; polegamy na lekarzu, który tak jak kapłan obiecuje, że nas wyleczy, i zmieniamy się w wampiry, blokujemy sobie ścieżkę do zbawienia duszy.

Wtedy pojawia się pytanie: Czym jest wiara? W Biblii jest opis, jednak po obserwacji pacjentów sformułowałem go inaczej. Wiara jest stałym dążeniem do czegoś. Jest to stałe oddawanie energii w pewnym kierunku. Wiara w Boga jest stałym dążeniem do Niego. Jest to potrzeba bycia jednością ze Stwórcą. Skoro Bóg jest miłością, to wiara w Boga jest stałą potrzebą zwiększania miłości w duszy. I ten rodzaj wiary leczy.

To dlatego napisałem w książkach: Nie polegaj na mnie, ja ciebie nigdy nie wyleczę; mogę ci jedynie pomóc samemu się wyleczyć. Jeśli nie chcesz się zmienić, jeśli nie chcesz poczuć miłości w duszy, to nie możesz być wyleczony. Dlatego też, każda osoba musi zrozumieć, że należy polegać na Bogu, a później na swojej wytrzymałości, gotowości do zmiany i kochania. Tylko ten, kto wierzy w miłość i jest przygotowany do zmiany, może zmienić swój los, naprawić zdrowie i rozwiązać problemy. Chrystus uzdrawiał ludzi w ten sposób, i mówił: Twoja wiara cię ocaliła.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s