Siergiej Łazariew – Nadwaga i niedowaga

„W ciągu ostatnich pięciu lat przybrałam na wadze. Obecnie nie mogę stracić na wadze bez względu na to, co robię. Dlaczego?“

Zaobserwowałem, że nadmierna waga blokuje samozniszczenie. Niedowaga lub nadwaga oznacza program samozniszczenia. Zdaje się, że ma to związek z pożądaniem (osoba dużo spożywa), ale w rzeczywistości, z tego co zauważyłem, tam zawsze jest wewnętrzna pycha. Jest u niej poczucie wyższości nad mężem. To tutaj widzę problem z jej dziećmi. Przyczyną jej problemów jest pycha i pogarda wobec mężczyzn z powodu jej ideałów. Jak tylko kobieta zaczyna mieć w jakiejkolwiek formie urazę wobec swojego męża, np. że jest zbyt dobry, zbyt zły… Ja robię wszystko sama, a on tego nie robi… itd. – wtedy zaczynają się problemy.

Tak więc, kobieta powinna zdać sobie sprawę z tego, że mąż jest jej dany od Boga, i jakikolwiek by nie był, ona może go doskonalić lub się z nim spierać, ale głęboko wewnątrz musi czuć, że nie jest od niego ani lepsza ani gorsza, i że nie powinna go krytykować, tylko pomóc mu (stać się lepszym człowiekiem).

Pyszny człowiek gardzi i potępia, a człowiek kochający pomaga drugiemu stać się lepszym. Konieczne jest pomaganie bliźnim! Jeśli zauważasz czyjąś słabość, to pomóż mu! Jednak jeśli po prostu krytykujesz i osądzasz, wtedy wynikną z tego problemy. A jeśli przekażesz to (zachowanie) swoim dzieciom, wtedy twoja pycha będzie musiała zostać zniwelowana albo poprzez nadwagę, albo poprzez niedowagę, albo poprzez utratę włosów, zębów itd.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Nadwaga i niedowaga”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s