Czy wystarczy jedynie czekać na sąd ostateczny i zbawienie?

Ludzie, którzy nie odczuwają szczególnej potrzeby zrobienia czegoś dla własnego rozwoju, mogą z łatwością powiedzieć, że ludzkie życie jest pod przewodnictwem duchowych mocy, i że zamiast interweniować w to przewodnictwo, powinniśmy cierpliwie czekać na moment, w którym te moce uznają za słuszne, by ujawnić naszym duszom inny świat. Ci ludzie mogą czuć, że jest pewna zarozumiałość lub nieuzasadnione pragnienie w chęci ingerowania w mądre przewodnictwo duchowe. Ludzie, którzy tak myślą, zmienią swoje zdanie, gdy tylko jedna konkretna myśl zrobi na nich wystarczająco silne wrażenie.

Ta myśl jest następująca: „To mądre przewodnictwo dało mi pewne zdolności nie po to, by pozostały nieużyte, ale po to, abym mógł je wykorzystać. Mądrość w tym przewodnictwie leży w fakcie, że zasiało ono we mnie nasiona wyższego stanu świadomości. Rozumiem to przewodnictwo tylko wtedy, gdy czuję, że ludzie mają obowiązek, by ujawnić wszystko, co mogą ujawnić ich własne duchowe siły”. Jeśli ta myśl wywarła na duszy wystarczająco silne wrażenie, wówczas znikną wyżej wspomniane wątpliwości dotyczące ćwiczenia dla wyższego stanu świadomości.


Źródło: link
An Outline of Esoteric Science / Knowledge of Higher Worlds

Initiation (audio):

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: