Postrzeganie karmy

Kiedy człowiek cierpi, to ludzie czasami mówią: „On zasłużył na to cierpienie i musi ponieść swoją karmę; jeśli mu pomogę, to wtrącę się w jego karmę.“ To jest nonsens; wiem, że jego ubóstwo, jego nieszczęście spowodowane jest poprzez jego wcześniejsze życie, ale jeśli mu pomogę, to w jego księdze życia zostaną dokonane nowe wpisy; moja pomoc poprowadzi go do przodu.

Głupio byłoby powiedzieć kupcowi, który mógłby zostać uratowany przed katastrofą dzięki 1 tys. lub 10 tys. marek: „Nie, to mogłoby zmienić twój balans.“

To właśnie ta możliwość zmiany balansu powinna skłonić nas do pomocy człowiekowi. Pomagam mu, ponieważ wiem, że nic nie istnieje bez karmicznego skutku. Ta wiedza powinna pobudzić nas do celowego działania.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s