Największe, najbardziej znamienne dzieło w kosmosie, jakie można sobie wyobrazić

Tak jak tutaj na Ziemi pracujemy z siłami natury, tak jak używamy zewnętrznych obiektów natury jako narzędzi, tak też w taki sam sposób odbywa się praca pomiędzy nami a Istotami z wyższych duchowych hierarchii.

I jakiego rodzaju jest to praca? Ta praca polega na tym, że duchowo-duszny człowiek, wspólnie z ogromną liczbą wzniosłych duchowych Istot kosmosu, w królestwie duchowym przędzie kosmiczny duchowy zalążek swojego ciała fizycznego. Jakkolwiek dziwne może się to wydawać – prząść z całego kosmosu ludzkie fizyczne ciało jako duchowy zarodek – jest to największe, najbardziej znamienne dzieło w kosmosie, jakie można sobie wyobrazić.

I pracuje nad tym nie tylko ludzka dusza, ale pracuje ona nad tym wspólnie z całymi zastępami bosko-duchowych Istot. Jeśli bowiem wyobrazicie sobie najbardziej skomplikowaną rzecz, jaka może powstać tutaj na Ziemi, to uznacie ją za prymitywną i prostą w porównaniu z tą potężną tkaniną kosmicznego bezmiaru i majestatyczności, która jest tam utkana, i która, skompresowana i skondensowana poprzez poczęcie i narodziny, zostaje przeniknięta fizyczną, ziemską materią, i która następnie staje się ludzkim ciałem fizycznym.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s