Dlaczego zajmujemy się Nauką Duchową?

Dlaczego zajmujemy się Nauką Duchową? To jest tak, jakbyśmy uczyli się słów języka, za pomocą którego zbliżamy się do Chrystusa. Jeśli podejmiemy trud nauczenia się myślenia myślami Nauki Duchowej, i podjęcia wysiłku myślowego niezbędnego do zrozumienia tajemnic Kosmosu nauczanych przez Naukę Duchową, wtedy z niewyraźnych, niejasnych fundamentów tajemnic Kosmosu wyłoni się postać Chrystusa Jezusa, która przybliży się do nas i obdarzy nas pokrzepieniem i siłą, w której będziemy żyli. Chrystus nas pokieruje, stojąc obok jako brat, aby nasze serca i dusze mogły być wystarczająco wytrzymałe do tego, by dorosnąć do niezbędnego poziomu zadań czekających na ludzkość w jej dalszym rozwoju.

Starajmy się zatem przyswoić Naukę Duchową nie jako zwykłą doktrynę, ale jako język, a następnie poczekajmy, aż w tym języku będziemy mogli odnaleźć pytania, których postawienie Chrystusowi możemy zaryzykować. I On odpowie, tak, On rzeczywiście odpowie! Obfite będą siły duszy, impulsy duszy, wzmocnienie duszy, które uczeń zabierze ze sobą z szarych duchowych otchłani, przez które ludzkość w swojej ewolucji obecnie przechodzi, jeśli jest w stanie odebrać pouczenie od Samego Chrystusa; ponieważ w niedalekiej przyszłości On obdarzy tych, którzy szukają.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s