O niechęci do Antropozofii

Być może jesteś bardzo dobrym antropozofem, jesteś bardzo zapalony do nauki duchowej, ale żyjesz w tym samym domu i w bardzo bliskim związku z kimś, kto nienawidzi jej, kto uważa Antropozofię za swojego największego wroga. Teraz możesz powiedzieć, że jest ci niezmiernie przykro, że sprawiasz mu tyle bólu przez swoje przywiązanie do tego, czego on nienawidzi. Z punktu widzenia ziemskiego życia można to słusznie osądzić. Jednak patrząc z drugiej strony, w takich przypadkach bardzo często okazuje się, że leży to w karmie tej osoby, by nie mogła zbliżyć się do Antropozofii, z powodu przeszkód przyniesionych z poprzedniego życia, przez co nienawidzi tego. Jeśli chodzi o jego głowę, to on po prostu nie może tego znieść. Staje się rozdrażniony i wzburzony za każdym razem, gdy słyszy o antropozoficznych prawdach.

Jednak przez cały ten czas, w swym sercu może wcale nie być temu przeciwny, a kiedy umrze to może być tak, że po śmierci będzie miał bardzo silną tęsknotę za Antropozofią. Często więc będziecie robili właśnie to, co jest potrzebne temu, kto nienawidził jej w czasie ziemskiego życia, jeśli po jego śmierci zwrócicie się do niego z myślami wywodzącymi się z Antropozofii, by doprowadzić je do niego.

Może się to wydawać paradoksalne, ale nie mało z krewnych, którzy wściekali się i szaleli, gdy inny członek rodziny stał się antropozofem, po śmierci stali się do tego głęboko przywiązani. W tym względzie raz jeszcze musicie poważnie potraktować to, co powiedziałem podczas mojego ostatniego pobytu w tym miejscu: Z tamtej strony oceniamy życie całkiem inaczej niż z tej strony.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s