Bez impulsów duchowych wszystko zostanie doprowadzone do dekadencji

Tym, co należy wciąż podkreślać jest dzisiejsza potrzeba, aby brać rzeczy z głęboką powagą. Ludzie wybierają wiarę w to, że wszystko będzie kontynuowane w ten sam sposób. Nie, nie będzie.

Jeśli życie kontynuowane jest bez bodźców, które przychodzą ze świata duchowego, to przemysł może nadal działać, banki mogą istnieć, także uniwersytety, gdzie się naucza, inne zawody też mogą być rozwijane – ale wszystko zostanie doprowadzone do dekadencji, do barbarzyństwa, do upadku cywilizacji.

Ci, którzy nie są skłonni do stosowania w praktycznym życiu tego, co wychodzi z Nauki Duchowej, nie będą się wznosili tylko upadali. I dzisiaj większość ludzi chce odwrócić głowę i po prostu łudzić się w przekonaniu, że w taki sposób wciąż będą się wznosić.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s