Chrześcijaństwo jest perspektywą, która we wszystkim widzi objawienie Boskości

Chrześcijaństwo jest perspektywą, która we wszystkim widzi objawienie Boskości. Wszystko materialne staje się iluzją, chyba że patrzymy na to, jak na wyraz Boskości. Jeśli wyprzemy się świata zewnętrznego, to wyprzemy się Boskości; jeśli odrzucimy sferę materialną, w której Bóg się objawił, to odrzucamy Boskość. Ważną rzeczą jest nie to, aby patrzeć na siebie, ale to, aby postarać się poznać Wyższą Jaźń, która świeci w dół na nas.

W pierwszych dniach teozofii najpoważniejszym błędem było to, gdy mówiono ludziom, aby nie patrzeć na świat zewnętrzny i spojrzeć w głąb siebie. To jest wielka iluzja, ponieważ wtedy znajdujemy tylko niższą jaźń, która wyobraża sobie, że jest boska, ale tak naprawdę nie jest. Musimy wyjść z siebie jeśli chcemy poznać Boskość. „Poznaj samego siebie” oznacza również „Pokonaj samego siebie”.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: